Inne Święta (pod palmą i eukaliptusem)

23.12.15

Jakoś tak się ostatnio składa, że większość zdjęć domów, którymi się najbardziej zachwycam, okazuje się mieścić w Australii. Czy to w Melbourne, czy w Sydney, czy w środku dzikiego buszu, gdzie psy dingo szczekają dupami, Australijczycy potrafią pięknie się urządzić, a ich domy mają to coś, do czego wzdycham i ja. Może to ta pogoda sprawia, że ludzie myślą niesztampowo, mają odwagę i przebojowość, której nam (tak uważam, sorry) brakuje?

Podróż do do Australii, Nowej Zelandii i jeszcze kilku wysp na Pacyfiku to moje wielkie marzenie, a póki co zadowalam się zimowymi wakacjami u rodziny nad Zatoką Perską. A skoro przyszło mi w tym roku spędzić święta pod palmami (chociaż wciąż na półkuli północnej; i nominalnie jednak mamy tu w Emiratach zimę), postanowiłam się otworzyć na trochę inne podejście do bożonarodzeniowego wystroju i sprawdzić, jak się to robi na Antypodach.

Po dłuugich poszukiwaniach trafiłam na dwa świetne blogi wnętrzarskie, które serdecznie wam polecam. Choinka latem? Proszzzz:Patrzmy, uczmy się, bo kto wie - przy takim ociepleniu klimatu, jakie ostatnio obserwujemy, może sami też wkrótce pożegnamy się ośnieżonymi świerkami, grzańcem i Mikołajem w ciepłej czapie. Sanki będą w piwnicach porastać grubym kożuchem kurzu, wełniane rękawiczki będziemy pokazywać wnukom jako ciekawostkę, a muzealnicy obok radła i kołowrotka będą układać w gablotach łopaty do odśnieżania.
Dobra, poniosło mnie trochę. Na pewno kiedyś jeszcze zobaczymy takie prawdziwie białe święta! (Choćby w reklamie Coca-Coli...)

Przesyłam Wam moc świątecznych życzeń prosto z oazy: kochajcie się, cieszcie spotkaniami i rozmowami przy świątecznym stole, nie przepracowujcie się i segregujcie smieci!

Buziaczki

[Zdjęcia zostały opublikowane za zgodą Autorów]

You Might Also Like

7 komentarzy

 1. Szczęśliwych i spokojnych świąt życzę!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Australijczycy mają polot!
  Wesołych Świąt i pięknej opalenizny

  OdpowiedzUsuń
 3. Wesołych Świąt i udanej podróży oraz powrotu do domu! CMok!

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne te świąteczne wnętrza!

  OdpowiedzUsuń
 5. ja tam się nie obrażam, że zimy nie ma, bo straszny ze mnie zmarźluch. Nie miałabym nic przeciwko takiemu australijskiemu świętowaniu :))) Piękne te wnętrza!

  OdpowiedzUsuń

Koniec i bomba, kto nie skomentuje, ten... niemiecka sałatka ziemniaczana!