19.02.2016

Miętowe poddasze Ushii

Ciężko w to uwierzyć, ale jakimś cudem znów mamy piątek i znów możemy - spakowawszy do plecaka miętowe dropsy i chemicznie czerwoną oranżadę - udać się na wycieczkę. Naszą gospodynią będzie dziś Ula, autorka bloga UshiiLandia.


Ushii nigdy się chyba do tego nie przyznała wprost, ale ja to wiem: ona jest wróżką. Konkretnie: wróżką meblową, a jeszcze konkretniej: wróżką meblową o specjalizacji odnajdywanie i przerabianie. Pośledźcie trochę jej bloga, a przekonacie się, że ilość zbiegów okoliczności i cudownych przypadków, podczas których Ula nieoczekiwanie wpada na jakiś staroć-z-duszą-o-jakim-akurat-marzyła, jest podejrzanie duża. Normalni ludzie tak nie miewają. Ushii zaś zdołała wypełnić takimi znaleziskami niemal całe swoje mieszkanie na poddaszu. To nawet mało powiedziane - u niej każdy kąt ulega nieustającym zmianom, a piękne meble i dodatki są w ciągłej rotacji. Niektóre znaleziska Meblowej Wróżki wymagają przeróbek i zmian, a lekkość i łatwość, z jakimi ta ich dokonuje, nie pozostawia wątpliwości co do jej czarodziejskiej natury.

Załóżcie okulary, Dalekowidze, przybliżcie nosy do ekranów, Krótkowidze, bo właśnie pukam do (oczywiście przerobionych przez Właścicielkę) drzwi!Mieszkanie Uli i jej rodziny znajduje się na poddaszu - oprócz pewnych trudności w zagospodarowaniu przestrzeni, dodaje to +100 punktów do uroku i przytulności. Zdjęcia z tych wnętrz są zawsze tak ciepłe, jakby zalane popołudniowym światłem... Nie dziwię się, że Ushii od razu zakochała się w tym miejscu!


Zwróćcie też uwagę na jasną bazę, w jaką wyposażyli te wnętrza domownicy: ściany, kuchenne szafki, podłogi, bogactwo drewna - wszystko to jest proste i klasyczne. Dzięki temu Ula może do woli szaleć z dodatkami, malować meble na mocne kolory, zmieniać, przestawiać i za każdym razem otrzymywać równie doskonałe kompozycje.


Nie wytrzymam, idę szukać targów staroci w mojej okolicy. Miłego weekendu!
[Wszystkie zdjęcia są autorstwa Ushii i zostały wykorzystane za jej wiedzą, zgodą i błogosławieństwem]