04.01.2016

Tutorial DIY: półka na skórzanych pasach [video]

DIY

Lubię otwarte półki. I chociaż sama nie umiem tej wyeksponowanej przestrzeni sensownie zagospodarować, to chętnie podglądam, jak to robią inni - dlatego jednym z moich ulubionych hasztagów na Instagramie jest #shelfie:


Kiedyś zamarzyła mi się półka na pasach ze skóry i o ile dobrze pamiętam, to zapalnikiem tego marzenia było wykonanie, które zobaczyłam u Oli (klik!). Porządne, skórzane paski do spodni to u mnie jednak towar deficytowy - mam jeden, który eksploatuję do granic, i żadnych półek, luster ani innych cudów na nim wieszać nie zamierzam (może siebie kiedyś - jak mnie już przerośnie życie, polski klimat i rata kredytu). Jak zwykle więc, będąc w potrzebie, zamówiłam skórę na Allegro (jeśli będziecie chętni, podam Wam nazwę sprzedawcy).

Kiedy zabrałam się do roboty, zupełnym przypadkiem przechodziła koło mojego domu ekipa z Homebook.pl z całym sprzętem do filmowania... nagraliśmy więc instruktaż video, a co! Przed Wami ostatni z trzech owoców współpracy z Homebookiem:

PÓŁKA NA SKÓRZANYCH PASACH


[cholera, znowu zapomniałam się uśmiechać]

Do wykonania półki na pasach potrzebne będą:


  • półka (u mnie: kupiony w Leroy Merlin parapet o szerokości 30 cm)
  • 2 skórzane pasy o szerokości 25 mm i długości ok 150 cm każdy
  • dziurkacz do skóry
  • nóż
  • 4 kołki i wkręty dobrane do rodzaju ściany
  • wiertarka
  • śrubokręt
  • miarka, ołówek, poziomica

Weźcie do ręki jeden pas i złóżcie jego końce w sposób pokazany na filmie i na poniższym zdjęciu.

Wykonajcie w pasie 1 otwór przechodzący przez wszystkie 3 warstwy. Możecie najpierw przewiercić się przez skórę wiertarką, a następnie wyznaczone miejsca poprawić dziurkaczem do skóry. Oba paski przygotujcie w ten sam sposób.


Wywierćcie otwory, osadźcie kołki i przykręćcie pasy do ściany. Odległość między pasami powinna być mniejsza niż długość półki. 

Po umiejscowieniu deski, wystarczy ją wypoziomować oraz przymocować pasy do ściany dodatkowymi wkrętami.


 Półka gotowa! Jak wspomniałam, to już ostatni z trzech filmików nagranych dzięki Homebook.pl. Czy na pewno znacie je wszystkie?