4.01.2016

Tutorial DIY: półka na skórzanych pasach [video]

DIY
Lubię otwarte półki. I chociaż sama nie umiem tej wyeksponowanej przestrzeni sensownie zagospodarować, to chętnie podglądam, jak to robią inni - dlatego jednym z moich ulubionych hasztagów na Instagramie jest #shelfie


Kiedyś zamarzyła mi się półka na pasach ze skóry i - o ile dobrze pamiętam - zapalnikiem tego marzenia było wykonanie, które zobaczyłam u Oli (klik!). Porządne, skórzane paski do spodni to u mnie jednak towar deficytowy - mam jeden, który eksploatuję do granic, i żadnych półek, luster ani innych cudów na nim wieszać nie zamierzam (może siebie kiedyś - jak mnie już przerośnie życie, polski klimat i rata kredytu). Jak zwykle więc, będąc w potrzebie, zamówiłam skórę na Allegro (jeśli będziecie chętni, podam Wam nazwę sprzedawcy).

Kiedy zabrałam się do roboty, zupełnym przypadkiem przechodziła koło mojego domu ekipa z Homebook.pl z całym sprzętem do filmowania... nagraliśmy więc instruktaż video, a co! Przed Wami ostatni z trzech owoców współpracy z Homebookiem:

[cholera, znowu zapomniałam się uśmiechać]


JAK WYKONAĆ PÓŁKĘ NA SKÓRZANYCH PASACH


Niezbędnik:

  • półka (u mnie: kupiony w Leroy Merlin parapet o szerokości 30 cm)
  • 2 skórzane pasy o szerokości 25 mm i długości ok 150 cm każdy
  • dziurkacz do skóry
  • nóż
  • 4 kołki i wkręty dobrane do rodzaju ściany
  • wiertarka
  • śrubokręt
  • miarka, ołówek, poziomica


Proces:

Weźcie do ręki jeden pas i złóżcie jego końce w sposób pokazany na filmie i na poniższym zdjęciu.


Wykonajcie w pasie 1 otwór przechodzący przez wszystkie 3 warstwy. Możecie najpierw przewiercić się przez skórę wiertarką, a następnie wyznaczone miejsca poprawić dziurkaczem do skóry. Oba paski przygotujcie w ten sam sposób.


Wywierćcie otwory, osadźcie kołki i przykręćcie pasy do ściany. Odległość między pasami powinna być mniejsza niż długość półki. 


Po umiejscowieniu deski, wystarczy ją wypoziomować oraz przymocować pasy do ściany dodatkowymi wkrętami.


 Półka gotowa! [Fot. Homebook]ZOBACZ TEŻ POZOSTAŁE FILMIKI NAGRANE WE WSPÓŁPRACY Z HOMEBOOKIEM:


STOLIK Z MIEDZIANYCH RUREK

KSIĘŻYCOWY ZEGAR