13.01.2016

Tutorial DIY: Półeczka ze skrzynki po winie [VIDEO]

DIY
Chciałam Wam dziś pokazać inne DIY - fajny, modny (chyba jeszcze...) gadżet, który można mieć już za 5 zł. Ale los pokrzyżował mi trochę plany. A właściwie nie los, a pogoda. I brak słońca. Cóż, kto by się spodziewał, że o 14:00, kiedy Mały udaje się zwykle na drzemkę, a ja mam dwie godziny wolnego ("wolnego", buahahaha) czasu, będzie już ciemno? 

Skłoniło mnie to do refleksji o biednych blogerach DIY mieszkających w strefie podbiegunowej - czy na tę ciemną połowę roku zawieszają swoje blogi? Może umieją robić zdjęcia w ciemności? A może tylko opisują swoim Czytelnikom kwieciście i krok-po-kroku, jak wykonać różne śliczne podbiegunowe gadżeciki? Muszę to zbadać, bo nie zasnę.

Jak jednak mówi stare góralskie porzekadło: Nie ma tego złego... Skoro nie mogę Wam pokazać DIY za 5zł, to pokażę Wam... zupełnie darmowe! I to z filmikiem. Taka promocja. [Jest też haczyk: żeby było darmowe, musicie mieć w domu wszystkie wymienione niżej artykuły; zasadzka!]

Filmik powstał we współpracy z portalem Dom z pomysłem. Zauważcie, że tym razem nie zapomniałam się uśmiechać, a Mały nie gra już roli Destruktora (zobaczcie, jakim cudem...). Nie powiem, lubię to nagranie!


JAK WYKONAĆ PÓŁKĘ ZE SKRZYNKI PO WINIE


Niezbędnik:

  • zamykana skrzyneczka po winie
  • washi tape
  • gruby sznurek
  • linijka
  • ołówek
  • wiertarka z grubym wiertłem (ok. 8 mm)
  • mocna taśma dwustronna lub samoprzylepne rzepy

Proces:

Wykonanie jest zupełnie intuicyjne - przedstawiłam je krok-po-kroku na filmie. Z perspektywy czasu i kilku miesięcy użytkowania, dodam tylko dwie uwagi:

  1. Dobrze jest przymocować półkę do ściany np. taśmą na rzep lub mocną piankową taśmą dwustronną.
  2. Jako sznurka użyłam pasków ze starego T-shirta, jednak Wam zdecydowanie polecam zwykły, nieelastyczny sznurek, np. grubą linę w marynarskim stylu.

Następnym razem, kiedy wpadnie Wam w ręce takie pudełeczko... wiecie, co z nim zrobić!


ZOBACZ TEŻ INNE DIY DO POKOJU DZIECIĘCEGO:

KOLOROWE KOSZE DRUCIANE


KUCHENKA


JEŻDŻĄCA SKRZYNIA ZE SKLEJKI


HUŚTAWKA DLA KSIĄŻEK 


MOBIL - LODY


NIEŁAPACZ SNÓW


MOBIL CHMURA