17.03.2015

Górski kącik Małego Czytelnika

...czyli nasz reading nook aka book corner.

Widzieliście już ten zakątek bawialni moich synów przy okazji tego tutorialu. Dziś trochę więcej zdjęć, nieco detali, jakieś plączące się dziecko. Zapraszam Was do górsko-indiańsko-książkowego i bardzo hendmejdowego królestwa!

Nasz kącik, mimo że ulokowany tuż obok okna, jest jednym z najciemniejszych miejsc w pokoju. Gdy dodać do tego szarugę, jaka ostatnio panuje, łatwo sobie wyobrazić, że zrobienie dobrego zdjęcia nie jest tutaj łatwe. Starałam się. Oto efekty:

Nad wzrokiem czytających czuwa cudowny kinkiet RANARP z IKEA. To był bardzo spontaniczny zakup - miłość od pierwszego wejrzenia! Jestem nim zauroczona, bo za sprawą mosiężnych elementów jakoś tak steampunkowo mi się kojarzy. I ten czarno-biały kabel w oplocie... ktoś chyba stworzył go specjalnie do naszej bawialni. Serio tak myślę.

 Poduchy oczywiście szyłam sama.

Jako półki baaardzo popularne w tej roli ikeowe RIBBA. Eksponują cały front książki, co - podobno - ma duży wpływ na rozbudzenie u dziecka chęci do czytania. W sumie, brzmi logicznie, kupuję to. 

Łapacz snów mojej roboty (kiedyś więcej Wam o nim napiszę) i...
  
...plakat stworzony przeze mnie (tekst wyczajony gdzieś na Pinterest; wykonanie moje; druk: pan Jarek z Piaseczna). Do pobrania TU.

Na dalszym planie Kura Zosia i Koala Anatol, czyli zabawki, które uszyłam Chłopakom. 
  
Anatol. Chillin'.
  
 Ośnieżone szczyty namalowałam farbą lateksową do ścian. Pierwszy raz zastosowałam tu pewien trik, o którym możecie przeczytać TU. Póki co przystańcie i zadumajcie się nad doskonałą linią.

 KALLAX to świetny mebel do takiego miejsca jak to. Duużo dodatkowego miejsca na książki. Co nie zmienia faktu, że nasze i tak się nie mieszczą, choć ostatnio wcale nie kupuję. Zaraz, zaraz... Skoro nie kupuję i się nie mieszczą, to równie dobrze mogę kupować, co za różnica? Dobrze myślę?


Chcecie urządzić swojemu dziecku świątynię czytania? Potrzebujecie więcej inspiracji? Wbijajcie śmiało na moją tablicę na Pinterest