2.11.2015

Tapety z roślinnym motywem (część 1.) - delikatne botaniczne retro

Ostatnio... gadam do ściany. Trzeba Wam bowiem wiedzieć, że Ściana-Za-Stołem, moja dobra koleżanka, zapragnęła odmiany i odświeżenia. W zamian za moją pomoc obiecała stać się najciekawszym miejscem w salonie i od progu przyciągać wzrok wszystkich gości (odwracając tym samym ich uwagę od brudnej podłogi). Wahałam się długo, bo całe 10 nanosekund, ale oczywiście się zgodziłam. Nie zwykłam odmawiać potrzebującym Ścianom. Źle potraktowane Ściany mogą się bowiem okrutnie mścić: w środku nocy wyrastać na drodze spieszącego do toalety domownika, wyciągać z szuflady sos sojowy i z lubością się nim nacierać, wypluwać kołki wraz z wiszącymi na nich obrazkami. Nie odmawiajcie swoim Ścianom, gdy poproszą Was o przysługę!


Od samego początku było dla mnie jasne, że miejsce, o którym mowa, potrzebuje tapety przez duże "T": oryginalnej, rzucającej się w oczy, stylowej, zabawnej, a może lekko kiczowatej i babciowatej. Takiej, która wyrazi mój dystans i moją przekorną naturę.

Zanurzyłam się więc w odmęcie inspiracji i wzorów dostępnych w sklepie tapety-sklep.com i przepadłam. Mało tego: ja się tam zanurzam codziennie przed snem! To już nie jest zwykłe, rekreacyjne pływanie między kolorowymi rybkami i puszczanie bąbelków - to lecznicze, godzinne nasiadówki i okłady ze świetnych inspiracji! Za każdym razem wynoszę z nich kolejne linki i zdjęcia pięknych tapet i kiedy już wybiorę tę jedną jedyną, szkoda będzie po prostu o całej reszcie zapomnieć. Postanowiłam więc, że podzielę się z Wami wszystkim tym, co mnie zainspirowało. Może uda mi się Was zarazić tą dziwną, tropikalną chorobą, która objawia się szybszym biciem serca na widok oklejonej ściany.

Żeby Was nie przytłoczyć, podzieliłam materiał na dwie części i dziś zaprezentuję Wam tę bardziej stonowaną i subtelną. Znajdzie się tu zarówno coś do pokoju dziennego, sypialni, przedpokoju, jak i pokoiku małej dziewczynki. Delikatne wzory o łagodnych barwach sprawdzą się nawet na dużych powierzchniach, a tymi nieco mocniejszymi możecie bez obaw ozdobić jedną, wybraną ścianę, pas za łóżkiem, czy starą, brzydką szafę. Oto moje propozycje:


SIŁA SPOKOJU

1/2/3/4/5

KARTKA Z ZIELNIKA

1/2/3/4/5

OGRÓD RÓŻANY

1/2/3/4/5

W GĄSZCZU GAŁĘZI

1/2/3/4/5Wśród tej pięknej botanicznej dwudziestki jest kilka wzorów, które chętnie bym widziała w moim kąciku jadalnianym. Czuję jednak, że wybór będzie trudny i bez Waszej pomocy się nie obejdzie... Już wkrótce pokażę Wam moich faworytów!

/Za udostępnienie materiałów i informacji dziękuję sklepowi tapety-sklep.com/