30.11.2015

Tutorial DIY: Księżycowy zegar [video]

DIY
Wymarzyłam sobie księżycowy zegar. Nie, nie żadną tam technologię NASA, zwykły zegar z tarczą o wyglądzie księżyca w pełni. Ba, nawet znalazłam taki, marki Karlsson, ale po chwili namysłu (dość krótkiej, nie ukrywam) stwierdziłam, że 340 zł za ten gadżet to jednak nie mój klimat. Może kiedyś, w innym  życiu, w innej strefie czasowej...


Stwierdzilłam więc, że zrobię własny moon clock i nie wydam na niego więcej niż 30 zeta. I nawet się nie spocę przy tej robocie. 

Oto efekt mojej współpracy z portalem Homebook.pl: instrukcja w wersji wideo, z aksamitnym głosem lektorki w tle. Hejterów aksamitnych głosów i mojej gry aktorskiej zapraszam niżej, po słowo pisane.JAK WYKONAĆ KSIĘŻYCOWY ZEGAR


Niezbędnik:

  • Tarcza zegara z MDF-u lub sklejki  (do kupienia w sklepach z półproduktami do decoupage)
  • Wydruk dobrany rozmiarem do tarczy
  • Mechanizm zegara (do kupienia na Allegro)
  • Klej w sprayu
  • Farba, wałek 
  • Nożyczki, nożyk Proces:


Odrysujcie tarczę zegara na Waszym wydruku, a następnie wytnijcie zaznaczony kształt.


Brzegi tarczy pomalujcie farbą dobraną kolorystycznie do wydruku.


Kiedy farba wyschnie, przyklejcie papier do tarczy - najpierw tylko jeden z brzegów, a dopiero później całość. Pozwoli to na dokładniejsze spasowanie obu powierzchni.


Natnijcie papier na środku...


a następie zamontujcie mechanizm (zakładam, że Wasza tarcza ma już nawiercony na samym środku otwór - jeśli nie, zróbcie go sami).


Włóżcie baterię i... Włala! Wasz piękny, spersonalizowany zegar jest już gotowy!


 Tak prezentował się zaraz po wykonaniu:


A tak wygląda obecnie. Wisi sobie w gabinecie, w towarzystwie cudnego księżycowego plakatu od Pan Lis, bo w końcu nadmiar Księżyców jeszcze nikomu nie zaszkodził, prawda? Sprawdźcie sobie chociażby na Wikipedii, ile Jowisz i Saturn ich mają!


[fot. 1-10 - Homebook.pl]

ZOBACZ TEŻ POZOSTAŁE FILMIKI NAGRANE WE WSPÓŁPRACY Z HOMEBOOKIEM:


PÓŁKA NA SKÓRZANYCH PASACH


STOLIK Z MIEDZIANYCH RUREK