19.02.2016

Miętowe poddasze Ushii

Ciężko w to uwierzyć, ale jakimś cudem znów mamy piątek i znów możemy - spakowawszy do plecaka miętowe dropsy i chemicznie czerwoną oranżadę - udać się na wycieczkę. Naszą gospodynią będzie dziś Ula, autorka bloga UshiiLandia.

Ushii nigdy się chyba do tego nie przyznała wprost, ale ja to wiem: ona jest wróżką. Konkretnie: wróżką meblową, a jeszcze konkretniej: wróżką meblową o specjalizacji odnajdywanie i przerabianie. Pośledźcie trochę jej bloga, a przekonacie się, że ilość zbiegów okoliczności i cudownych przypadków, podczas których Ula nieoczekiwanie wpada na jakiś staroć-z-duszą-o-jakim-akurat-marzyła, jest podejrzanie duża. Normalni ludzie tak nie miewają. Ushii zaś zdołała wypełnić takimi znaleziskami niemal całe swoje mieszkanie na poddaszu. To nawet mało powiedziane - u niej każdy kąt ulega nieustającym zmianom, a piękne meble i dodatki są w ciągłej rotacji. Niektóre znaleziska Meblowej Wróżki wymagają przeróbek i zmian, a lekkość i łatwość, z jakimi ta ich dokonuje, nie pozostawia wątpliwości co do jej czarodziejskiej natury.

Załóżcie okulary, Dalekowidze, przybliżcie nosy do ekranów, Krótkowidze, bo właśnie pukam do (oczywiście przerobionych przez Właścicielkę) drzwi!
Mieszkanie Uli i jej rodziny znajduje się na poddaszu - oprócz pewnych trudności w zagospodarowaniu przestrzeni, dodaje to +100 punktów do uroku i przytulności. Zdjęcia z tych wnętrz są zawsze tak ciepłe, jakby zalane popołudniowym światłem... Nie dziwię się, że Ushii od razu zakochała się w tym miejscu!


Zwróćcie też uwagę na jasną bazę, w jaką wyposażyli te wnętrza domownicy: ściany, kuchenne szafki, podłogi, bogactwo drewna - wszystko to jest proste i klasyczne. Dzięki temu Ula może do woli szaleć z dodatkami, malować meble na mocne kolory, zmieniać, przestawiać i za każdym razem otrzymywać równie doskonałe kompozycje.Nie wytrzymam, idę szukać targów staroci w mojej okolicy! 
Miłego weekendu!
[Wszystkie zdjęcia są autorstwa Ushii - http://ushiilandia.blogspot.com/ i zostały wykorzystane za jej wiedzą, zgodą i błogosławieństwem]