30.06.2015

Szklane gąsiory - inspiracje

Pękaty brzuch, cienka szyja, lekko zabarwione szkło gdzieniegdzie naznaczone bąbelkami powietrza... Gąsiory używane niegdyś tylko do domowej produkcji alkoholu wytoczyły się z piwniczek i rozgościły we wnętrzach.

[Zdjęcie: Mathias Nero]

Ich zgrabne szyjki aż proszą się o pojedynczą gałązkę obsypaną pąkami kwiatów albo tropikalny liść na długiej łodydze. Ale nawet puste gąsiory są niezwykłą ozdobą, nadającą wnętrzu klimat retro. Trącą nieco kurzem i rzadko odwiedzanym strychem. Albo piwniczką, gdzie dziadek w tajemnicy przed babcią pędzi coś za regałem. Pięknie prezentują się na parapecie, gdzie łapią ciepłe promienie słońca, filtrują je przez swoje kolorowe szkło i puszczają zielonkawe zajączki na ściany i podłogę.

Widzieliście je już może? Przejrzyjcie wybrane przeze mnie inspiracje, zobaczcie, gdzie i za ile można kupić designerskie wersje balonów, a potem zajrzyjcie do wpisu, w którym pokazuję, jak samodzielnie zabarwić gąsior (i każde inne szklane naczynie).

[Zdjęcie: All Things Thrifty]

[Zdjęcie: All Things Thrifty]

[Zdjęcie: Couleur Locale]

[Zdjęcie: Angelina Catharina - Eunoia Studio]

[Zdjęcie: Camilla Hynynen - Lilla Kamomilla]

[Zdjęcie: Vibeke Svenningsen - Vibeke Design]


Od teraz gąsior nie powinien kojarzyć się Wam już tylko z weselnym naczyniem na bimber. Zapragnęliście własnego? Możecie sprawić sobie jedną dostępnych na rynku butli:

1 - Gie El 25 litrów 339 zł
2 - Hk Living 10 litrów 239 zł
3 - Gie El 25 litrów 339 zł
4 - Storebror 3 litry 9,95 Euro
5 - Hk Living 20 litrów 369 zł
6 - Storebror 3 litry 9,95 Euro
7 - Hk Living 10 litrów 239 zł


...lub zrobić własną za ok. 50 zł. Jesteście ciekawi, jak? Wpadnijcie na bloga jutro wieczorem - będę mieć dla Was banalnie proste DIY.


WIĘCEJ ZAJEBISTYCH GADŻETÓW ZA ŚMIESZNE PIENIĄDZE
ZNAJDZIECIE TU:ORGANIZER ZE STAREJ SZUFLADY


INDUSTRIALNY RELING Z MIEDZIANEJ RURKI


MAKRAMOWY KWIETNIK Z T-SHIRTA


"SKANDYNAWSKA" BUTELKA NA MYDŁO


wiklina

LAMPA Z WIKLINOWEGO KOSZA[Zdjęcia zostały opublikowane za wiedzą i błogosławieństwem ich Autorów]